Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Dyndje e rrogozhinasve në Tiranë, Egnatia në "gjurmët" e Skënderbeut të artë

Shkruar nga NEWSPORT
Dyndje e rrogozhinasve në Tiranë, Egnatia në
Tifozet e Egnatias

Partizani dhe Egnatia do të zbresin në fushë ditën e sotme, për të vendosur fituesin e titullit kampion për sezonin 2023/24. Takimi do marrë jetë në orën 19:00 te stadiumi “Air Albania”.

Një dyndje e rrogozhinasve pritet orët në vazhdim, teksa rreth 3000 do të jenë mbështetësit e Egnatias në shkallët e studiumit. Klubi rrogozhinas është vetëm 1 hap larg historisë.

Kështu Egnatia po ndjek gjurmët e Skënderbeut të artë. Kujtojmë se korçarët janë të fundit që kanë fituar kupën dhe kampionatin brenda 1 edicioni. Bëhet fjalë për vitin 2018.

Tashmë është mundësia e Egnatias. Rrogozhinasit kanë të fituar Kupën e Shqipërisë, ndërsa do provojnë të marrin trofeun e titullit kampion.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga