Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Askush si Partizani në Shqipëri, kampionët i ndjek “tersi” para Egnatias

Shkruar nga NEWSPORT
Askush si Partizani në Shqipëri, kampionët i ndjek
Partizani fiton titullin kampion

Partizani luan ditën e diel ora 19:00 përballë Egnatias. Ky takim do vendosë fituesin e titullit kampion për këtë edicion në “Air Albania”.

Partizani ka një “ters” që e ndjek para Egnatias. Të kuqtë kanë klubin me më shumë vende të dyta në historinë e futbollit shqiptar.

Plot 21 herë janë shpallur “demat” nënkampion. Tirana e numëron 14 herë si status dhe Vllaznia 12.

Kujtojmë se Partizani dhe Egnatia mbyllën sezonin me pikë të barabarta. Kryeqytetasit eleminuan në gjysmëfinalen e “Final 4” klubin e Skënderbeut, ndërsa rrogozhinasit ia dolën përballë Vllaznisë.  

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga