Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

6 muaj zgjat aventura te Dinamo, 21-vjeçari largohet nga “Blutë”

Shkruar nga NEWSPORT
6 muaj zgjat aventura te Dinamo, 21-vjeçari largohet nga
Dinamo

Ardit Tahiri nuk do të jetë më pjesë e Dinamos për sezonin e ri. Sulmuesi ka tërhequr dokumentacionin nga klubi dhe tashmë është zyrtarisht lojtar i lirë në treg.

21-vjeçari mbyll kështu aventurën e tij te “Blutë” pas vetëm 6 muajsh. Sulmuesi u transferua te 18 herë kampionët në merkaton e janarit, teksa luajti në 8 ndeshje, në total 260 minuta. 

Gjatë kësaj periudhe ia doli të shënonte vetëm 1 gol në Superiore. Interesimet për të nuk mungojnë, teksa mbetet të presim për të mësuar se ku do të jetë e ardhmja e sulmuesit nga Vushtria për sezonin e ri.

6 muaj zgjat aventura te Dinamo, 21-vjeçari largohet nga
Ardit Tahiri kur u prezantua te Dinamo ne merkaton e janarit

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga