Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

MREKULLI! Prej muajsh në luftë me jetën, mamaja e gazetares fiton betejën me sëmundjen e rëndë

Shkruar nga NEWSPORT
MREKULLI! Prej muajsh në luftë me jetën, mamaja e gazetares fiton
Trevisa Tufa dhe mamaja e saj, Nushi Tufa

Ndodh mrekullia, mamaja e gazetares sportive, Trevisa Tufa ia del të fitojë betejën me sëmundjen e rëndë. Nuk mund të kishte lajm më të bukur se ky, të cilin e ndan vetë me publikun moderatorja shqiptare.

“Mam ja dole të fitoje edhe këtë rradhë! Faleminderit të gjithë nga zemra!”- shkruan Trevisa në një foto të ndarë në rrjete sociale ku shtrëngon dorën e nënës së saj.

Prej muajsh, infermierja Nushi Tufa vuante nga një sëmundje e rëndë dhe duhej urgjentisht një trajtim special jashtë shtetit. Trevisa, me ndihmën e shqiptarëve ia doli të mblidhte paratë që do të mbulonin trajtimin e saj dhe e gjitha shpërblehet me një mrekulli të tillë.

MREKULLI! Prej muajsh në luftë me jetën, mamaja e gazetares fiton
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga