Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

E TRISHTË: Humb jetën në fushën e lojës ish-futbollisti i Butrintit

Shkruar nga NEWSPORT

E TRISHTË: Humb jetën në fushën e lojës ish-futbollisti

Fredi Mërkuri ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike, gjatë një ndeshje veteranësh në Sarandë. Miqësorja pa ish-portierin të rrëzohej në fushë e lojës.

62-vjeçari nuk ia doli të mbijetojë pas kolapsit, dhe pse më pas u transportua në spitalin e qytetit.

Miqësorja po luhej mes ekipit të veteranëve të Butrintit dhe një tjetër ekipi veteranësh nga Greqia.    

Newsport.al i shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes Mërkuri.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga