Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

E MREKULLUESHME ajo që ndodh në “Air Albania”, stafi i Egnatias i dorëzon Kupën tifozit të Besës me aftësi ndryshe (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
E MREKULLUESHME ajo që ndodh në “Air Albania”, stafi i
Foto nga momenti kur tifozi me aftësi ndryshe ngre Kupën

Emocionet në “Air Albania” nuk kanë fund. Një nga mbrëmjet më të paharrueshme mund të konsiderohet për Ardit Koçin. Tifozi me aftësi ndryshe ndoqi nga afër finalen e Kupës së Shqipërisë mes Egnatias dhe Kukësit.

Njihet si një nga tifozët më të “zjarrtë” të Besës së Kavajës, i cili realizoi ‘ëndrrën’ e tij, duke ngritur në “qiell” një trofe. Në mungesë të fitimit të një trofeu me skuadrën së tij të zemrës, Besën, ekipi i Egnatias ia “bëri” të mundur diçka të tillë.

Ishin pjesëtarët e stafit të rrogozhinasve që nuk u kursyen aspak për të kënaqur Koçin. I gjendur në mes të fushës së blertë të arenës kombëtare, fytyra i shkëlqente nga buzëqeshja, teksa në duar mbante Kupën e Shqipërisë. Kaq mjaftoi që një moment si ky të “ngulitet” thellë në memorien e tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga