Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Tronditet Spanja/ Ndahet nga jeta Marcos Alonso, legjenda e Barcelonës dhe Atletico Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
Tronditet Spanja/ Ndahet nga jeta Marcos Alonso, legjenda e Barcelonës dhe

Futbolli spanjoll mëson një lajm tronditës teksa bëhet e ditur se Marcos Alonso Pena është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare. Shkak për shuarjen e ish-sulmuesit të Barcelonës dhe Atletico Madrid është bërë një sëmundje e rëndë që ai vuante prej vitesh.

Familja Alonso ka një histori unike në futboll teksa tre brezat, gjyshi, babai dhe i biri janë ose kanë qenë futbollistë të nivelit të lartë. Unike është edhe fakti që të tre kanë të njëjtin emër, Marcos Alonso. I ndjeri është djali i ish-legjendës së Real Madrid, Marcos “Marcitos” Alonso ndërsa i biri i tij luan aktualisht me Barcelonën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga