Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Triumf shqiptarësh në Maqedoni, Struga e Shpëtim Duros ‘shpartallon’ Vardarin

Shkruar nga NEWSPORT
Triumf shqiptarësh në Maqedoni, Struga e Shpëtim Duros

Struga ka ‘shpartalluar’ Vardarin me një fitore spektakolare. Skuadra e drejtuar nga Shpëtim Duro ka triumfuar me rezultatin e thellë 4-0.

Një ndeshje që foli për ekipin shqiptar, sidomos në pjesën e dytë, pjesë ku u shënuan të gjithë golat. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0 dhe u krijua ideja e një ndeshje të barabartë. Por Struga e likuidoi kundërshtarin në pjesën e dytë. Golat për struganët u shënuan nga Ibrahimi, Mazrekaj, Tairi dhe Jarovic.

Me këtë fitore skuadra shqiptare renditet në vendin e 3-të me 24 pikë, ndërsa Vardarin pas kësaj humbje mbetet në vendin e fundit të renditjes me 11 pikë të grumbulluara pas 12 ndeshjesh.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga