Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

TËRMETI/ Lazio bën gjestin e madh, italianët mbledhin fonde për Shqipërinë

Shkruar nga NEWSPORT

Tërmeti që preku Shqipërinë këtë mëngjes ka bërë bashkë shumë njerëz, klube dhe shtete. Një ndër klubet që reagoi në orët e para është Lazio, aty ku janë të punësuar shumë shqiptarë. Ishte drejtori sportiv i lacialëve, Igli Tare që u shpreh se do të ofronte ndihmën e tij për këtë tragjedi natyrore.

Solidariteti i klubit nga kryeqyteti italian ka kaluar në plan konkret, me Lazion që ka hapur një numër llogarie për këdo tjetër nga tifozët e klubit që do të kontribuojnë në lidhje me tragjedinë.Në lajmin e publikuar në kanalet zyrtare të komunikimit, theksohet se mes palëve ka një afërsi të madhe, çka ka sjellë gjestin e lacialëve. Kujtojmë që fanellën e "Shqiponjave" e mbajnë veshur Strakosha, V. Berisha dhe Durmishi.

Postimi i klubit të Serisë A:

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga