Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Tërmet” te Kroacia, ylli i kombëtares dëmtohet dhe do të mungojë 6 muaj

Shkruar nga NEWSPORT
“Tërmet” te Kroacia, ylli i kombëtares dëmtohet dhe
Kombëtarja kroate ka marrë një lajm të keq orët e fundit. Ivan Perisic është dëmtuar rëndë në stërvitje me Tottenham. Lojtari ka këputur ligamentin dhe tashmë do të qëndrojë jashtë fushës së lojës rreth 5-6 muaj. Ish-i i Interit tashmë rrezikon seriozisht pjesmarrjen në Euro 2024. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Tottenham nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Pavarësisht dëmtimit, Perisic është optimisht se do t’ia dalë të “shkelmojë” dëmtimin dhe të jetë protagonist në Gjermani vitin e ardhshëm.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga