Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Suksesi madhështor gjatë Botërorit, qeveria e Katarit në garë për eventin e radhës

Shkruar nga NEWSPORT

Botërori i Katar2022 ishte një nga më të spikaturit. Miliona euro të shpenzuara për këtë organizim madhështorë zhvendosën vëmendjen e botës në Katar, ku të shumtë ishin njerëzit që mbeten të surprizuar nga ky organizim fantastik.

Pas këtij suksesi tashmë qeveria e Katarit është hedhur në garë për një tjetër event të këtyre përmasave.

Në 2024, Olimpiada do të zhvillohet në Paris të Francës, katër vite më vonë në Los Angeles dhe në 2032 në Australi. Komiteti Olimpik i Katarit ka dorëzuar kërkesën për nisjen e procedurave, teksa përveç Katarit edhe Indonezia dhe India kanë interes për të organizuar Lojërat Olimpike.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga