Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

FOTO/ Ngriti në "qiell" trofeun e Europa League, talenti i Kombëtares mesazh Gjimshitit

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Ngriti në "qiell" trofeun e Europa League, talenti i
Atalanta

Atalanta është skuadra kampione e Europa League. Skuadra e Berat Gjimshitit ia doli të mposhte Bayer Leverkusen me shifrat 3-0.

Një sukses i jashtëzakonshëm për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, i cili me shiritin e kapiteni në krah bëri të mundur fitimin e këtij trofeu. Mbrojtësi ngriti në qiell kështu një nga trofetë më prestigjiozë dhe tashmë emri i tij shkruhet në librat e artë të historisë së futbollit.

E sigurisht për një sukses të tillë nuk mungojnë urimet. Është pikërisht Mario Mitaj, i cili nuk ka nguruar të urojë kapitenin e Atalantës dhe të Kombëtares për këtë trofe.

FOTO/ Ngriti në "qiell" trofeun e Europa League, talenti i
Postimi i Mario Mitajt

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga