Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Rikthehet Gjergji Muzaka, pritet zyrtarizimi si drejtor i Tiranës

Shkruar nga NEWSPORT

Rikthehet Gjergji Muzaka, pritet zyrtarizimi si drejtor i Tiranës

Gjergji Muzaka pritet të jetë drejtori i ri i Klubit Shumësportësh Tirana. Drejtoresha në detyrë, Deborah Keçi është pezulluar pas hetimit nga SPAK dhe bashkia e qytetit është vënë në lëvizje për të ndryshuar kryesinë e shumësportëshit.

Shtypi i shkruar bën me dije se Muzaka është emri i përzgjedhur i cili prej vitesh është krahu i djathtë i kryebashkiakut Erion Veliaj për zhvillimin e sportit në kryeqytet.

Muzaka ka një CV për t’u patur zili në karrierën futbollistike teksa ka prekur majat me skuadrat elitare si Tirana, Dinamo, Partizani, Skënderbeu si dhe me Kombëtaren shqiptare. Zyrtarizimi i ish-mesfushorit pritet të vijë në orët në vijim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga