Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

Suksesi i 3-të sezonal, Verstappen fluturon në Japoni

Shkruar nga NEWSPORT
Suksesi i 3-të sezonal, Verstappen fluturon në Japoni
Formula 1/ Verstapen - Perez

Max Verstapen është i pakapshëm. Piloti i Red Bull arriti të regjistrojë suksesin e 3-të sezonal në 4 garat e zhvilluara. Kampioni në fuqi u niz i pari dhe regjistroi kohën më të mirë në proavt zyrtare duke dhuruar një performancë shumë të mirë në Suzuka të Japonisë.

Sëerish një pilot i Red Bull do të përfundonte i dyti. Sergio Perez merr vendin e dytë, ndërsa në top-3 u rendit edhe Carlos Sainz i Ferrarit. Pozitive konsiderohet gara edhe për Charles Leclerc, i cili u nis i 8-ti dhe përfundoi i 4-ti.

Lando Norris zuri vendin e 5-të, i ndjekur nga Fernando Alonso, George Russell, Oscar Piastri, Leëis Hamilton dhe Yuki Tsunoda, me pilotin japonez që nuk shkoi përtej vendit të 10 në shtëpinë e tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga