Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

FORMULA 1/ Nuk ka më dyshime, piloti mbetet te Red Bull dhe për 2 vite të tjera

Shkruar nga NEWSPORT
FORMULA 1/ Nuk ka më dyshime, piloti mbetet te Red Bull dhe për 2 vite
RedBull

Sergio Perez do të vazhdojë si pilot i Red Bull dhe për 2 vite të tjera. Gjithçka është e konfirmuar për meksikanin që më parë ka qenë te McLaren, Force India, Racing Point dhe Sauber.

6 herë ka fituar çmime të mëdha Checo Perez, ndërsa 39 të tjera e ka mbyllur në podium. Meksikani ka qenë gjithmonë si krah i djathtë për Verstappen.

Në moshën 34-vjeçare, Perez shihet si ndihmë e madhe për strategjinë e Red Bull. Kujtojmë se këto të fundit kërkojnë sërish të shpallen kampion me Verstappen si pilot dhe si skuderi.

FORMULA 1/ Nuk ka më dyshime, piloti mbetet te Red Bull dhe për 2 vite
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga