Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

S’ka lajme të mira për Simone Inzaghin, INTERI zbulon gjendjen e CALHANOGLU

Shkruar nga NEWSPORT
S’ka lajme të mira për Simone Inzaghin, INTERI zbulon gjendjen e

Hakan Calhanolgu u dëmtua me Turqinë në ndeshjen që humbën me Kroacinë, të vlefshme për kualifikueset e Euro 2024. Mesfushori i Interit u detyrua të dilte nga fusha e lojës që në pjesën e parë.

Pikërish ditën e sotme lojtari u është nënshtruar edhe vizitave mjekësore ku është zbuluar se ka një tendosje të muskulit të këmbës së djathtë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi zikaltër, ndërsa gjendja e tij do të vlerësohet në ditët në vijim.

Simone Inzaghi shpreson që turku të rikuperohet në kohë për duelin në Champions League ndaj Benficas, por shancet janë shumë të vogla. Në fakt një problem i tillë kërkon minimum 15 deri në 1 muaj kohë për tu rikuperuar.

Në të tilla kushte Calhanoglu humbet duelin me Fiorentinën dhe Salernitanan në kampionët dhe sfidën me Juventusin në Kupën e Italisë, teksa në dyshim mbetet edhe Benfica.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga