Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Ronaldo te Juventus? Gazetari  i njohur sportiv shokon me deklaratën e tij të fundit (FOTO)

Shkruar nga NEWSPORT
Ronaldo te Juventus? Gazetari  i njohur sportiv shokon me deklaratën e

Ka disa ditë që qarkullon lajmi se "ylli" portugez, Cristiano Ronaldo është shumë pranë afrimit te Juventus. Edhe pse nuk ka diçka zyrtare nga ana klubeve në fjalë, konfirmimi i  CR7-tës te "Zonja e Vjetër" është thjeshtë çështje kohe.

Së fundmi, ka qenë gazetari sportiv Guillem Balague, që është pjesë e Sky Sports dhe AS, ka postuar një status në Twitter ku konfirmon se në kokën e Ronaldos tashmë gjithçka ka marrë fund, ai është bardhezi.

"Në kokën e tij ai është bardhezi, pra lojtar i Juventusit. "Zonja e Vjetër" ka gjetur një mënyrë për të financuar kontratën e tij dhe Real Madrid është gati ta lërë të shkojë. Akoma nuk ka një ofertë zyrtare, por Mendes ka konfirmuar se kjo gjë do të ndodhë shumë shpejt. Ronaldo nuk ka qenë kurrë kaq pranë për të "Los Blancos". A do ta bëjë?". /NEWSPORT.AL/

[gallery columns="1" size="full" ids="254477"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga