Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Pulisic nuk e “tradhton” Milanin, babai i amerikanit: Ka besimin e Piolit

Shkruar nga NEWSPORT
Pulisic nuk e “tradhton” Milanin, babai i amerikanit: Ka besimin e

Christian Pulisic po kalon sezonin më të mirë në karrierën e tij. Performanca e tij me skuadrën e Milan ka bërë që amerikani të përfundojë në qendër të merkatos, ku tashmë disa ekipi kanë interes për të.

Pavarësisht gjithçkaje, 25-vjeçari nuk ka ndërmend të lëvizë nga Milano. Diçka të tillë e ka konfirmuar babai i lojtarit, Marko Pulisic. Ky i fundit ka deklaruar se Pulisic e do shumë Milan dhe dëshiron të qëndrojë në “San Siro” edhe për sezonin e ardhshëm.

“Ai e pëlqen Milanin, ka besimin e Piolit. Christian e do Milanin dhe dëshiron të qëndrojë . Ai gjithmonë luan dhe nuk zëvendësohet nga trajneri edhe nëse gjërat ndonjëherë nuk shkojë mirë”, ka theksuar babai i amerikanit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga