Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Pres një reagim nga skuadra pas eliminimit nga Kupa”, Spalletti: Nuk na intereson askush, shohim vetëm veten

Shkruar nga NEWSPORT
“Pres një reagim nga skuadra pas eliminimit nga Kupa”,

Napoli po kalon një situatë të shkelqyer në kampionatin italian të cilët e shikojn veten në vëndin e parë me 47 pikë të ndjekur nga Milani me 38 pikë. Tranjeri Spalletti në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Salernitanës, nesër në orën 18:00, foli për mediat.

Eleminimi nga Kupa

Sigurisht që nuk na pëlqeu eliminimi nga Kupa e Italisë, por nuk ka pasoja psikologjike. Është e qartë se pres një reagim nga skuadra nesër në një ndeshje shumë kërkuese, por që mezi presim të fillojmë të luajmë.

A do jetë i gatshëm Kvaratskhelia?

Kvara nuk do të largohet, ai ka ende temperaturë dhe mjeku i ka dhënë ilaçe për ta shëruar. Nuk do të ishte një veprim i mirë për ta rrezikuar.

Çfarë ndeshje prisni në Salerno?

Ndërkohë, jam i kënaqur që e gjej sërish Nicolën në atë pankinë, sepse e respektoj si njeri dhe si trajner. Por ne vetëm duhet të ndjekim qëllimin tonë dhe nuk mund të zgjedhim se çfarë lloj ndeshje të përballemi.

Ne duhet të përballemi me çfarëdo që të gjejmë veten, tani e tutje duhet të mbështetemi vetëm në aftësitë tona teknike, fizike dhe mendore. Ne e dimë rrugën tonë dhe duhet të vazhdojmë me të njëjtin intensitet.

Gjithmonë është e nevojshme të japim 100% sepse edhe një pikë përqindje më pak mund të jetë fatale. Tani na pret derbi dhe duhet të jemi shumë të kujdesshëm. Kur luan në një ekip të madh, çdo lojtar duhet të jetë gati kur është e nevojshme. duke treguar se ai është i nivelit të lartë edhe për nga karakteri.

Duhet të jemi gjithmonë të uritur për fitore. Ne nuk duhet të jemi të interesuar për askënd dhe asgjë për të arritur në fund të sezonit me dëshirën, ambicien dhe vendosmërinë që do na lejojë të arrijmë dëshirën tone.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga