Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Premier League/ Chelsea arrin fitoren e parë të sezonit, mposht me lehtësi Luton Town

Shkruar nga NEWSPORT
Premier League/ Chelsea arrin fitoren e parë të sezonit, mposht me

Chelsea ka arritur fitoren e parë në këtë sezon të ri të Premier League. Në përballjen përballë Luton Town, e vlefshme për javën e 3-të të kampionatit, të besuarit e Pochettinos nuk u “kursyen”.

Një fitore bindëse 3-0 për “Blutë e Londrës”, por jo kundër një kundërshtari që mund të tregojë forcën. Gjithsesi një fitore e pastër vjen në këtë ndeshje.

Për londinezët ishte Sterling që tundi 2 herë rrjetën, gjithashtu gjeti golin dhe një nga afrimet e verës, Nicolas Jackson. Në krahun tjetër skuadra e Luton nuk kishte mundësi reagimi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga