Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

GOSSIP

Policia e Zvicrës bën tifo për kuqezinjtë

Shkruar nga NEWSPORT
Policia e Zvicrës bën tifo për kuqezinjtë

Shqipëria ka mbështetje ndërkombëtare në Europian. Edhe pse ndeshjen e parë e humbi kundër Zvicrës me rezultatin 1-0, sërish nuk e ka humbur besimin e tifozëve. Edhe "UEFA.com" i ka kushtuar një artikull tifozëeve shqiptarë, të cilët janë bërë shembull për mirë në Francë.

Përpos mbështetjes nga ekrani dhe nga të gjitha trevat ku ka shqiptarë, ka ndodhur dhe diçka që mund të quhet e pazakontë. Një makinë policie në Zvicër shihet të qarkullojë me flamurin shqiptar që valëvitet mbi xhamin e parë të saj. Kjo foto tashmë po bën dhe xhiron e rrjeteve sociale.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga