Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Po kalonte një formë fantastike, ish-ylli Superiores dëmtohet rëndë dhe humbet sezonin

Shkruar nga NEWSPORT
Po kalonte një formë fantastike, ish-ylli Superiores dëmtohet
Eduart Rroca ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjen e fundit përballë Sivasspor. Mesfushori shqiptar ka këputur muskulin e pulpës së majtë dhe do të mungojë deri në 8 javë jashtë fushave. Fatkeqësi për ish-yllin e Superiores që në sezonin e shkuar pësoi një tjetër dëmtim të rëndë duke humbur thuajse gjysmën e kampionatit. “Gjatë ndeshjes së javës së fundit përballë Sivasspor për javën e 25-të të Super league, kapiteni ynë Eduart Rroca u dëmtua. Ekzaminimet tregojnë një shkallë të dytë të këputjes së muskulit të pulpës së majtë, janë konstatuar edhe gjakderdhje të lokalizuar dhe enjtje. Rehabilitimi dhe kurimi do të vazhdojë me ekipin tonë mjekëse.”-njofton klubi.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by İstanbulspor A.Ş. (@istanbulspor)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga