Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Po bënte nxehmjen për pjesën e dytë, Ibrahimovic dëmtohet sërish dhe rrezikon sezonin

Shkruar nga NEWSPORT
Po bënte nxehmjen për pjesën e dytë, Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic ishte rikthimi i madh i Milanit në fundjavën që lamë pas. Suedezi hodhi pas dëmtimin e pësuar një muaj më parë dhe ishte gati të merrte minuta në ndeshjen e djeshme ndaj Lecces. Mirëpo, gjithçka shkoi sërish ters për shtatlartin e sulmit.

41-vjeçari nisi nxehmjen në pjesën e parë por në pushimin 15 minutësh shfaqi një shqetësim tjetër në pulpë. Sipas ekzaminimeve të para të mjekëve, dëmtimi është më serioz seç duket dhe sezoni është në rrezik. Sulmuesi do t’i nënshtrohet ditën e sotme një vizite të plotë për të parë shkallën e saktë të dëmtimit

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga