Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Perez i “shpall luftë” shokut të skuadrës: Dua ta mposht dhe të fitoj kampionatin

Shkruar nga NEWSPORT
Perez i “shpall luftë” shokut të skuadrës: Dua ta

Ditën e djeshme u zhvillua gara e Formula 1 në Baku, ku triumfues nga kjo garë doli piloti i RedBull Sergio Perez duke lënë pas tij shokun e skuadrës Max Verstappen. Fitorja e afron Perez në -6 pikë nga shoku i tij gjë që hap edhe garën për kampionin e botës.  Meksikani ka folur për mediat pas përfundimit të garës ne Azerbajxhan duke lënë gjithçka të hapur.

“Ka një nivel shumë të lartë respekti midis Max dhe meje, dhe të gjithë ekipit, dua të them në nivelin që po operojmë, ne po e shtyjmë njëri-tjetrin shumë fort, padyshim që duam të mposhtim njëri-tjetrin, dua ta fitoj këtë kampionat njëjtë siç dëshiron dhe Max”, shtoi ai.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga