Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Përballje TITANËSH në Copa del Rey, Real-Barça luajnë në “finalen” e parakohshme

Shkruar nga NEWSPORT
Përballje TITANËSH në Copa del Rey, Real-Barça luajnë

Real Madrid do të presë mbrëmjen e sotme në “Santiago Bernabeu” Barcelonën. Ky takim është i vlefshëm për gjysmëfinalen e Copa del Rey, sfidë që starton në orën 21:00.

Një finale e parakohshme kjo për dy skuadrat më të rivalizuara në Spanjë. Djemtë e Carlo Ancelottit vihen përballë talenteve të Xavi Hernandez me synimin e vetëm për të shtruar rrugën drejt finales.

Të dy trajnerët do të hedhin në fushën e lojës lojtarët më të mirë që kanë në dispozicion, dhe për katalanasit mungesa e madhe do të jentë Pedri dhe Robert Lewandowski.

Formacionet e mundshme:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Kroos, Tchouameni, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius Jr

Barcelona: Ter Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Balde; De Jong, Busquets, Roberto; Raphinha, Torres, Gavi

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga