Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Pep Guardiola i ''fiksuar'' pas mbrojtësit të Interit, gati 100 milionë euro

Shkruar nga NEWSPORT
Pep Guardiola i ''fiksuar'' pas mbrojtësit të

Milan Skrinar është kthyer në një nga mbrojtësit më të fortë në Itali. Sllovaku u ble nga Sampdoria për një shifër të ulët, ndërsa tani kërkesat për të sa vinë dhe shtohen. Paraqitjet e tij pozitive kanë bërë që shumë skuadra të hedhin sytë nga ai. Real Madrid, Manchester United, por edhe Manchester City kanë bërë ofertë për Skinar.

Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, Manchester City është duke përgatitur një ofertë prej 100 milionë eurosh për të marrë shërbimet e tij pasi lojtari pëlqehet shumë edhe nga trajneri Guadiola. Parat nuk mungojnë te skuadra e Guadiolës dhe në fund të sezonit pritet që City të nis ofertën e parë në drejtim të Interit për lojtarit. Një çmim i tillë vështirë se mund të refuzohej nga zikaltërit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga