Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Pedagogu ndez derbin me një video: Kur donin t’ia nxinim jetën shokëve të klasës, i pyesnim sa është orari i punës?!

Shkruar nga NEWSPORT

Pedagogu i mirënjohur Ermal Hasimja rikthehet pas në kohë, me një postim në profilin e tij zyrtar ne Facebook. Hasimja bëhet nostalgjik dhe kujton ndeshjen në të cilin ka qenë vetë prezent në stadium. Fitore e jashtëzakonshme e bardhebluve kundrejt rivalëve të përjetshëm, Partizanit me rezultat 7-3. Në atë kohë ekipi i bardheblu njihej me emrin "17 Nëntori" . Me anë të këtij postimi ai mundohet të tregoje lavdinë e Tiranës në atë kohë dhe se futbolli shqipëtar kishte vlera të mëdha. “Tirona - Partizoni 7-3 Ate dite kam qene ne stadium me tim ate. Kur donim t'ia nxinim jeten shokeve te klases qe ishin me Partizonin i pyesnim: "Sa eshte orari i punes?" 7-3. Tirona ishte ekipi i njerezve te thjeshte, Partizoni e Dinamo ishin ekipet e llastuara te regjimit”, shkruan në profilin e tij Ermal Hasimja.

Tags:

FACENEWS

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga