Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Partizani kërkon të luajë në "Selman Stermasi", deputeti socialist i drejtohet kryebashkiakut: O Erjon paguajmë taksat, ne kthejmë titullin në Tiranë

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani kërkon të luajë në "Selman Stermasi",

Partizani i ka bërë një kërkesë zyrtare klubit të Tiranës për t'i luajtur ndeshjet si pritës në stadiumin "Selman Stermasi". Për këtë ka reaguar edhe deputeti socialist, Erion Braçe, i cili njihet si tifoz i zjarrtë i 15 herë kampionëve të Shqipërisë. Ai ka postuar një video nga stadiumi "Qemal Stafa", ku ndodhen Guerrilsat duke mbështetur skuadrën e tyre kohë më parë. Braçe i kërkon kryebashkiakut Veliaj që të lërë edhe të kuqtë për të luajtur në kryeqytet.

"Erjon, ooo Erjon!! Jemi ekip i kryeqytetit, i Tiranës, paguajmë taksa në Tiranë; Duam të luajmë, këndojmë e gëzojmë, fitojmë këtu në Tiranë! Dhe mos harro; Ne, Partizani kthejmë titullin në Tiranë. E do apo jo?", i drejtohet deputeti socialist kryebashkiakut Veliaj.

[gallery columns="1" size="full" ids="75023"]

Tags:

FACENEWS

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga