Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Nga Juventus te Atalanta, lojtari kalon vizitat mjekësore

Shkruar nga NEWSPORT
Nga Juventus te Atalanta, lojtari kalon vizitat mjekësore

Tashmë nuk ka dyshime. Demiral është bergamask. Mediet bëjnë me dije se mbrojtësi turk ka kaluar vizitat mjekësore me Atalantën. Ky transferim ka qënë kërkesë e trajnerit Gasperini, i cili e shikon si të rëndësishëm për prapavijën. 23 vjeçari ka dalë nga të rinjtë e Karamursel, ndërsa në CV e tij mund të përmendim skuadra si Sporting, Sassuolo dhe së fundmi Juventus.

Në Serie A numëron 35 paraqitje, ku ka shënuar 3 gola. Në Champions mbetemi në kuotën e 6 përformancave, por pa ia dalë të lërë gjurmë.

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga