Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Nëse nuk shkojmë në finale atëherë është një sezon i dhj*rë”, Acerbi ul më këmbë në tokë Interin: Një ndeshje mjafton për ta kthyer vitin në dështim

Shkruar nga NEWSPORT
“Nëse nuk shkojmë në finale atëherë

Interi do të presë Milanin nesër në San Siro për të zhvilluar aktin e dytë dhe të fundit për një biletë në finalen e Champions League. Zikaltërit kanë fituar ndeshjen e parë 0-2 dhe kanë një avantazh shumë të madh në lojë. Ekipi i Inzaghit është favorit për kualifikimin por futbolli ka treguar gjithmonë se e pamundura nuk bën pjesë në këtë sport.

Kështu mendon edhe mbrojtësi i Interit, Acerbi, i cili dëshiron të ul me këmbë në tokë ekipin e tij dhe të futen në fushë me fokus maksimal duke shmangur euforinë.

“Nëse nuk shkojmë në finale atëherë është një sezon i dhj*rë. Një ndeshje është e mjaftueshme për ta kthyer vitin në një dështim. Deri tani ka qenë një sezon shumë i mirë. Nëse mendojmë qoftë edhe 1% se finalen e kemi të sigurtë atëherë po bëjmë një gabim shumë të madh”,- tha Acerbi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga