Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Mungon vetëm zyrtarizimi, Tottenham merr në Londër yllin e Seria A

Shkruar nga NEWSPORT
Mungon vetëm zyrtarizimi, Tottenham merr në Londër yllin e Seria

Kalimi i Pierluigi Gollini te Tottenham është praktikisht një marrëveshje e përfunduar.

Sipas "Sky Sport Italia", portieri i Atalantës është gati për një eksperiencë të re dhe "gjelat" ia ofrojnë një gjë të tillë.

Skuadra nga Londra e Veriut është gati për të blerë përfundimisht kartonin e 26-vjeçarit, ose fillimisht mund ta marrë në huazim për ta blerë më pas verën e ardhshme.

Për kartonin e tij, Tottenham është gati të paguajë 13 milionë euro plus 2 milionë të tjera që do shkojnë në formë bonusi.

Ndërkaq nga ana tjetër Bergamaskët e kanë gjetur zëvendësuesin e tij, pasi kanë siguruar shërbimet e Juan Musso nga Udinese për shifrën e 20 milionë eurove.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga