Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Muller pas humbjes me Lazion: Në Mynih do t’u çmontojmë portën

Shkruar nga NEWSPORT
Muller pas humbjes me Lazion: Në Mynih do t’u çmontojmë

Bayern Munich është mposhtur nga Lazio mbrëmjen e djeshme, me skuadrën italiane që triumfoi 1-0 ndja kampionëve gjermanë. Një humbje që është e dyta radhazi për bavarezët, të cilët edhe në kampionat janë mposhtur nga Bayern Leverkusen dhe dëshmojnë kështu momentin negativ që po kalojnë.

Pas kësaj disfate, Thomas Muller ka theksuar se skuadra e tij reagoi mirë pas humbjes në kampioinat dhe në pjesën e parë bërë një lojë të mirë që duhet të kryesonin 2-0. Ndër të tjera sulmuesi gjerman shprehet i sigurtë se të tijtë do të përmbysin gjithçka në sfidën e kthimit.

“Nëse gjithçka do të shkonte siç duhej, sipas planeve tona dhe duke parë se çfarë bëmë në fushë, në pjesën e parë duhej të ishim të paktën 2-0 për ne. Skuadra reagoi mirë pas humbjes në kampionat dhe këtë e pamë të gjithë, por ja që në mbrojtje bëjmë gjithmonë ndonjë gabim të vogël dhe e paguajmë shtrenjtë atë.

Sikur të ishim treguar cinikë si gjithmonë, normalisht që duhej të kishim dalë nga Roma me një sukses të lehtë, por e rëndësishme është që reagim pati dhe mbi të gjitha duhet të stërvitemi këto 3 javë për të ndryshuar situatën.

Kartoni i kuq? Sigurisht që ndikoi, por edhe ky ishte një faktor jashtë planeve tona dhe na vjen keq për këtë. Gjithsesi, unë mendoj se tashmë nuk është momenti që të demoralizohemi, pasi kemi ende 90 minuta për të luajtur. Madje, unë jam gati që të firmos që tani se nëse na paraqiten raste siç shpërdoruam ndaj Lacios, në Mynih do të dërgojmë gjithmonë topin në rrjetë.

Momenti i vështirë vazhdon, por unë jam i bindur dhe mund të garantoj se jemi një grup mëse i bashkuar dhe së bashku do të arrijmë që të dalim. Fatmirësisht kemi cilësi pa fund dhe jam i bindur se kemi ende shumë për t’i dhënë këtij sezoni. Sa mundësi kemi ta përmbysim? Unë nuk them se jam optimist, por kam bindjen se do ta bëjmë këtë gjë. Në kthim do të jetë një histori krejt tjetër dhe jam gati që ta firmos që tani se e përmbysim Lacion në shtëpi”, ka theksuar Muller.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga