Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MOSHAT (U17-U19)

Bylis U-19 shpallet kampion, siguron pjesëmarrjen për herë të parë në “UEFA Youth League”

Shkruar nga NEWSPORT
Bylis U-19 shpallet kampion, siguron pjesëmarrjen për herë
Bylis U-19

Bylis U-19 është zyrtarisht ekipi fitues i kampionatit “Abissnet Superiore” U-19 për edicionin 2023/2024, duke siguruar për herë të parë në histori edhe pjesëmarrjen në “UEFA Youth League”.

Ballshiotët u kurorëzuan kampion pasi u renditën në vendin e parë pas 26 javësh me 36 pikë të grumbulluara. Bylis U-19 siguroi 15 fitore gjatë këtij edicioni, ndërsa numëron edhe gjashtë barazime dhe pesë humbje.

Sot u zhvillua edhe ndeshja e fundit e kampionatit për Bylisin U-19, e cila ishte në transfertë ndaj Partizanit U-19 në stadiumin “Arena e Demave”, që përfundoi në barazim pa gola 0-0.

Në përfundim të kësaj sfide u zhvillua edhe ceremonia e titullit kampion nga FSHF, ku anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së, Abdyl Kuriu, i dorëzoi futbollistëve të Bylis U-19 trofeun e kampionit dhe medaljet.

Bylis U-19 do të marrë pjesë në edicionin e ardhshëm të kompeticionit europian për klubet kampione  “UEFA Youth League”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga