Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milinkovic-Savic drejt Arabisë, Lazio gjen menjëherë zëvendësuesin

Shkruar nga NEWSPORT

Sergej Milinkovic-Savid me shumë gjasa do të largohet nga Lazio, pasi ka marrë një ofertë stratosferike nga Al Hilal në Arabinë Saudite. Shifrat e ofertës nuk janë bërë të ditura, por sulmuesi serb vështirë ta refuzojë.

Në këto kushte te Lazio kanë nisur të mendojnë për zëvendësuesin e sulmuesit dhe nuk ëshstë dashur të shkojnë larg, pasi benda Serie a kanë pikasur të duhurin. Madje të kampionët i kanë “shkel syrin” Piotr Zielinski.

Lojtarit polak i përfundon kontrata në qershor të vitit 2024 dhe kampionët mund ta shesin për të mos e humbur me parametra zero.  Napolitanët për të lënë të lirë mesfushorin kërkojnë minimumi 25 milionë euro, shifër kjo që konsiderohet e lartë nga presidenti Lotiti. Mbett të shihet se si do të shkoj ky operacion në ditet në vijim. Kujtojmë se për polaku ka interesime edhe nga Liverpool dhe West Ham.

[caption id="attachment_700051" align="alignnone" width="1002"]Piotr Zielinski Piotr Zielinski/ © nga Google[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga