Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milani shans i artë pas hapit fals të Interit, Pioli me rotacione para Championsit (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Milani shans i artë pas hapit fals të Interit, Pioli me rotacione para

Milani do të presë Empolin sonte në orën 21:00 në San Siro për të zhvilluar ndeshjen e javës së 29-të në Serie A.Pas hapit fals të Interit, kuqezinjtë duan të përfitojnë por duke mos bërë të njëjtën gjë ndaj fitorja është detyrim për t’u shkëputur 3 pikë nga zikaltërit.

Trajneri Pioli ka preferuar të bëjë rotacione përpara ndeshejs së Championsit me Napolin teksa Leao, Giroud, Diaz e nisin nga stolid he vendin e tyre në fushë e marrin Rebic, Origi dhe Pobega.

Formacionet Zyrtare:

Milan (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori, Theo; Tonali, Bennacer; Saelemaekers, Pobega, Rebic; Origi. Trajner: Stefano Pioli

Empoli (4-3-1-2): Perisan; Ebuehi, de Winter, Luperto, Parisi; Fazzini, Marin, Bandinelli; Baldanzi; Caputo, Piccoli. Trajner: Paolo Zanetti

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga