Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milan me njoftim zyrtar, Covid-19 prek kuqezinjtë

Shkruar nga NEWSPORT

Milan ka njoftuar se Ciprian Tatarusanu është testuar pozitiv me covid. Portieri 35 vjeçar qënron në izolim në shtëpi, ndërsa gjendja e tij paraqitet e mirë. Virusi që ka “pushtuar” botën e futbollit ka sjellë kolaps në sport, me shumë sfida që janë shtyrë në Europë. Tanimë edhe te Milan duhet të kenë kujdes, me rastet që po rriten në futboll.

“AC Milan njofton se Ciprian Tatarusanu ka rezultuar pozitiv në testin për covid të kryer në banesë. Ciprian vijon rikuperimin dhe është mirë. Portieri do vazhdojë periudhën e karantinës sipas përcaktimeve të marra nga autoritetet shëndetësore”, njofton Milan.

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga