Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Messi dhe Haaland “kokë më kokë”, nesër zbulohen 30-të të nominuarit për “Topin e Artë”

Shkruar nga NEWSPORT
Messi dhe Haaland “kokë më kokë”, nesër zbulohen
“Topi i Artë” ëhstë një trofe individual mjaft i rëndësishëm për lojtarët. Shumë futbollistë ëndërrojnë ta bëjnë të tyrin këtë trofe, i cili në shumicën e raste ka përfunduar në duart e Lionel Messit dhe Erling Haaland. Fituesi i fundit është Karim Benzema, teksa ditën e nesërme do të zbulohen 30 të nominuarit që do të jenë në garë për të fituar këtë trofe. Lionel Messi që arriti të fitonte Kupën e Botës me Argjentinën dhe Erling Haaland pas sukseseve me Manchester Cityn janë dy lojtarët që kuotohen më favoritë për të fituar. Gjithsesi u mbetet kapitenëve dhe trajnerëve për të vendosur se kush do të jetë fituesi. Nesër do të zgjidhen të nominuarit, ndërsa më 30 tetor në Paris do të shpallet edhe futbollisti fitues.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga