Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Mbappe gjithmonë e më afër Real Madrid, Dechamps zbulon kur francezi do të vendos për të ardhmen

Shkruar nga NEWSPORT
Mbappe gjithmonë e më afër Real Madrid, Dechamps zbulon kur

E ardhmja e Kylian Mbappe është ende e paqartë. Pavarësisht se sulmuesi francez çdo ditë e më shumë është drejt kalimit në “Santiago Bernabeu”, por ende nuk ka një vendim zyrtar për këtë.

Për këtë çështje ka folur edhe Didier Deschamps, me kjëtë të fundit që ka “zbuluar” periudhën kur francezi do të vendosë për të ardhmen e tij. Sipas timonierit të Francës bëhet me dije se gjithçka do të vendoset pas Euro 2024.

“Ndodh që lojtarët në tërësi mund të nënshkruajnë një kontratë me një klub tjetër, ndonëse ende nuk iu ka përfunduar kontrata me klubin aktual. E di që të gjithë janë të fokusuar te e ardhmja e Mbappe, por ai do ta marrë vendimin dhe mbi të gjitha do ta komunikojë atë në momentin e duhur.

 Për momentin klubi i tij është Paris Saint-Germain. Kur ai të jetë me ne në mars, ai do të jetë i fokusuar si çdo herë në interesin kolektiv dhe në dy miqësoret që do të duhet të luajmë para Europianit dhe besoj se nuk do të ketë një komunikim për të ardhmen nga Mbappe para EURO 2024, pasi diçka e tillë do të ndikonte te i gjithë ekipi”, ka thekuar trajneri i “Gjelave”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga