Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Maurizio Sarri flet pas eleminimit: Ekipi dha çdo gjë, jam i mërzitur për këtë humbje

Shkruar nga NEWSPORT
Maurizio Sarri flet pas eleminimit: Ekipi dha çdo gjë, jam i

Lazio nuk ia del të vijoj garën në Europa League, pasi janë mundur me shifrat 1-0 nga Feynoord. Të besaurit e Sarrit nuk ia dolën të ishin në më të mirat e Europa League dhe tashmë do të zhvendosen në

Në përfundim të takimit ka folur trajneri Maurizio Sarri, që nuk e shmang aspak zhgënjimin që vjen nga ky eleminim.

Deklaratat e trajnerit të Lazios, Maurizio Sarri:

“Luajtëm mirë gjatë gjithë ndeshjes. Nuk bëmë shumë gjëra të sakta gjatë ndeshjes. Ne kemi përgjegjësi të plotë pasi nuk kemi krijuar situata përballë portës dhe t’i kemi humbur. Ne jemi ndëshkuar nga një episod. Pashë një ekip aktiv, gati për të luftuar. Në nivel loje nuk pati shumë difenrenca humbje, por  në qoftë se themi për raste të krijuara mund të ketë. Skuadra nuk më zhgënjeu”.

“Do të dëshiroja të kishim një ide pas pësimit të golit. Nuk ishte e lehtë në fundin e takimit pasi ishin 5 minuta shtesë”.

“Kemi humbur ndeshjen sonte por morëm një barazim të mirë në Graz. Vendi i tretë vjen nga ndeshja tjetër”.

“Në Europë mjafton të mos humbasësh plotësisht një ndeshje për t’u kualifikuar. Në kampionat mund ta përballosh një humbje, sepse je direkt jashtë. Eliminimi ynë është gjithçka i merituar”.

“Pas një ndeshje të tillë, duhet të jemi të qetë dhe ta analizojmë ndeshjen seriozisht. Duhet të përgatitemi për tjetrën pa fajësuar askënd. Kam pak keqardhje për sonte, pashë një ekip të fortë në një fushë të vështirë”.

 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga