Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

LUKAKU reagon pas fyerjeve raciste: Historia përsëritet, shpresoj të merren masa

Shkruar nga NEWSPORT
LUKAKU reagon pas fyerjeve raciste: Historia përsëritet, shpresoj
Romelu Lukaku thyen heshtjen pas fyerjeve raciste që u bënë ndaj tij mbrëmjen e djeshme në sfidën mes Juventusit dhe Interit. Takim që ishte i vlefshëm për gjysmëfinalen e Kupës së italisë dhe që përfundoi në barazim 1-1. "Historia përsëritet. E kalova në 2019 dhe tani përsëri në 2023, shpresoj që Lega Serie A të amrrë masa. Merrni masa serioze këtë herë, sepse këtë sport të mrekullueshëm duhet ta shijojnë të gjithë. Faleminderit për mesazhet e mbështetjes dhe tifozëve”, ka shkruar sulmuesi belg.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga