Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Lajmi i fundit/ Boniface prezantohet te Partizanit, media kosovare: Përqeshi futbollin tonë

Shkruar nga NEWSPORT
Lajmi i fundit/ Boniface prezantohet te Partizanit, media kosovare:

Mathew Boniface është prezantuar sot te Partizani. Sulmuesi 22-vjeçar u shpreh i lumtur për këtë aventurë të tij tek të kuqtë, dhe ndërkohë u shpreh se në Kosovë kampionati ishte i çuditshëm. Për këtë ka reaguar një ndër mediet sportive në Kosovë,"GazetaOlle", ku shkruan për lojtarin e Partizanit: "Përforcimi i Partizanit, Boniface, përqeshi futbollin kosovar".

Kujtojmë që Boniface ishte pjesë e skuadrës së Trepçës 89' në Superligën e Kosovës, ndërsa së fundmi i është bashkuar Partizanit për të vijuar aventurën e tij në Superiore.

[gallery columns="1" size="full" ids="70653"]

 

Tags:

FACENEWS

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga