Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Lajmi i fundit/ Bluzinjtë zyrtarizojnë sulmuesin afrikan, tifozët: Luftëtari i madh po vjen

Shkruar nga NEWSPORT
Lajmi i fundit/ Bluzinjtë zyrtarizojnë sulmuesin afrikan,

Klubi i Luftëtarit ka mbyllur marrëveshjen me sulmuesin Pedro Bengui. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, bluzinjtë kanë bërë me dije që kanë gjetur akordin me 23-vjeçarin dhe tashmë pritet mbërritja e tij në Shqipëri. Por, për këtë afrim kanë reaguar edhe tifozët e zjarrtë gjirokastritë "Shqiponja Bluzi 2011", të cilët shprehen të kënaqur nga kjo lëvizje e drejtuesve.

"Mbyllet marrveshja nga sot nje tjeter sulmues ne radhet e Luftetarit presim vetem paisjen me vize te ish lojtarit te Ael Limassol dhe kontrollin mjekesor per tu bashkuar me pas me grupin.

PEDRO BENGUI

Roli : Sulmues

Mosha : 23

Gjatesia : 185cm

Kombesia : Angola

#LuftetariMadhPoVje", shkruhet në faqen zyrtare në facebook të Luftëtarit.

[gallery columns="1" size="full" ids="75224"]

Tags:

FACENEWS

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga