Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

KUPA e Italisë/ Luhet gjysmëfinalja e kthimit, INTERIT - JUVENTUSIT bëjnë llogaritë e finales (FORMACIONET E MUNDSHME)

Shkruar nga NEWSPORT
KUPA e Italisë/ Luhet gjysmëfinalja e kthimit, INTERIT - JUVENTUSIT

Sonte në mbrëmjen në orën 21:00 në Itali do të luhet një supersfidë mes Iinter dhe Juventusit. Ky takim mes tyre është i vlefshëm për gjysmëfinalen e kthimit në Kupën e italisë.

Si zikaltërtit ashtu edhe bardhezinjtë synojnë fitoren për të kaluar në finalen e madhe të Kupës së Italisë. “Zonja e Vjetër” kërkon të hedhe prapa krahëve momentin jo në kampionat, ku vjne pas 3 humbjeve, ndërsa nga krahu tjetër “Nerraazzurët” vijnë pas fitores ndaj Empolit.

Pritet të jetë një ndeshje e luftuar mes të dyja ekipeve, teksa edhe sfida e parë mes tyre e zhvilluar në “Allianz Stadium” ka përfunduar 1-1. Në “Sa Siro” do të bëhen edhe llogaritë e finales, teksa të dyja ekipet synojnë të sigurojnë biletën për në fazën tjetër.

Formacionet e mundshme:

INTER (3-5-2): Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro.

JUVE (3-5-1-1): Perin; Danilo, Bremer, Alex Sandro; De Sciglio, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Di Maria; Milik.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga