Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Sezoni i parë në Shqipëri, sulmuesin që kërkon Partizani është “Këpuca e Artë” e Kategorisë së Parë

Shkruar nga NEWSPORT
Sezoni i parë në Shqipëri, sulmuesin që kërkon
Itodo Peter Mandela ne sfidën kundër Besës

Bylis-Elbasani ishte ndeshja e fudnit e Kategorisë së Parë për këtë sezon. Skuadra e Nevil Dedes ia doli të festonte titullin në “Elbasan Arena”, teksa triumfoi 3-2 ndaj basllhiotëve.

Një nga autorët e golave ishte Bedri Greca. Sulmuesi nuk ia doli dot të shënonte më shumë se 1 gol dhe në këtë mënyrë “Këpuca e Artë” e Kategorisë së Parë është sulmuesi i Luzit. Itodo Peter Mandela ka mbyllur sezonin me 19 gola, 1 më shumë se Greca, duke fituar kështu një trofe personal që në vitin e parë në Shqipëri.

Kujtojmë se sulmuesi 20-vjeçar i kavajasve është një nga lojtarët e preferuar të Partizanit,  me demat që do të tentojnë transferimin e tij gjatë merkatos së verës. Luzi ka rënë në Kategorinë e Dytë dhe kjo mund të shtyj drejtuesit kavajas të shehin sulmuesi dhe të përfitojnë të ardhura nga shitja e tij, për të përforcuar më pas skuadrabn me disa elementë të tjerë për sezonin e ri. Mbetet të shihet nëse Itodo do të transferohet në kryeqytet apo do të vazhdojë të jetë pjesë e Luzit edhe në Kategorinë e Dytë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga