Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kampioni i Arabisë Saudite në Champions League? Drejtori i ligës sqaron lajmin e bujshëm

Shkruar nga NEWSPORT
Kampioni i Arabisë Saudite në Champions League? Drejtori i ligës

Drejtori i futbollit të Arabisë Saudite, Michael Emenalo, ka hedhur poshtë pretendimet se klubet saudite mund të fitojnë një vend në Champions League në të ardhmen.

U raportua muajin e kaluar se drejtuesit e Ligës Pro Saudite po planifikonin të paraqisnin një kërkesë të jashtëzakonshme në UEFA që do t'i shihte fituesit e kampionatit të paraqiteshin në kompeticionin më të mirë të futbollit europian për klube.

Do të propozohej si një hyrje 'wild card', por Emenalo, ish-drejtori i futbollit të Chelseat, i ka hedhur poshtë pretendimet në një intervistë për talkSPORT.

"Nuk e di nga vjen kjo. Mendoj se është dikush që bën një hap ëndërrimtar drejt një të ardhmeje të largët. Mendoj se qëllimi ynë është të bëjmë hapa cilësorë , ‘baby steps’ dhe e para është të stabilizojmë ligën tonë, ta bëjmë atë shumë argëtuese për tifozët tanë dhe t'i bëjmë tifozët në mbarë botën t'i kushtojnë vëmendje asaj që po bëjmë".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga