Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kalidou Koulibaly tregon arsyet se pse zgjodhi të transferohej te 30 milionë eurot

Shkruar nga NEWSPORT
Kalidou Koulibaly tregon arsyet se pse zgjodhi të transferohej te 30

Kalidou Koulibaly ka folur për aventurën e tij të re teksa është prezantuar si futbollist i Al-Hilal. Ai do të paguhet plot 30 milionë euro në vit.

Lojtari i njohur ka folur për “Corriere dello Sport” duke shpjeguar se sa i vështirë ishte vendimi për të. Në një intervistë të dhënë për median italiane, Koulibaly ka thënë:

“E kam zgjedhur skuadrën më të mirë të kampionatit arab. Jam i lumtur sepse si mysliman kam ardhur në vendin e duhur.

Dhe, jam entuziast të jem njëri prej të parëve që do ta përqafoj një kampionat në zhvillim, shpresoj që ta ndihmoj Arabinë Saudite dhe Al-Hilalin që ta shkruajë një histori të re sportive. Gjithashtu, është një kontratë mjaft e rëndësishme.

Gjithashtu, mund ta ndihmoj familjen time të jetojë më mirë, duke i përfshirë këtu vëllezërit e motrat, të afërmit, e mbi të gjitha që t’i mbështes aktivitetet sociale të asociacionit tim ‘Capitane du Coeur’ në Senegal”, përfundoi ai.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga