Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ka humbur vendin e titullarit, De Ligt: Pyesni Tuchel

Shkruar nga NEWSPORT
Ka humbur vendin e titullarit, De Ligt: Pyesni Tuchel

Matthijs de Ligt ka humbur vendin e titullarit te skuadra e Bayern Munich. Holandezi nuk është më një preferencë e Thomas Tuchel, me këtë të funsit që preferon Kim Min-Jae.

Mbrojtësi kampion me Napolin tashmë është një pikë referimi në repartin e prapvijës, i cili ka reduktuar ndjeshëm minutat e De Ligt. Ky i fundit ka luajtur në ëktë sezon vetëm 40 minuta në 4 ndeshje.

Në ndeshjen me Bayern Leverkusen, holandezi ishte në fushë vetëm 6 minuta dhe pas sfidës gazetarët e peytën se pse nuk luan më titullarë, De Ligt theksoi se nuk e ka aspak idenë dhe për këtë duhet të përgjigjet Tuchel.

“Pse nuk jam titullar? Nuk kam asnjë ide, për këtë duhet të pyesni trajnerin . Unë po bëj gjithçka që ai thotë dhe gjithashtu po luaj në mesfushë për vetëm dhjetë minuta. E vetmja gjë që mund të bëj është të punoj dhe të përmirësohem në fushë. Pjesa tjetër është puna e trajnerit dhe është ai që merr vendimet”, ka theksuar ish-mbrojtësi i Juventusit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga