Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

JUVENTUSI kërkon përforcime në mbrojtje, Allegri “piketon” lojtarin e Manchester United

Shkruar nga NEWSPORT
JUVENTUSI kërkon përforcime në mbrojtje, Allegri

Kur duhen edhe pak ditë për t’u hapur merkatoja e janarit, te Juventusi kanë gati emrat e parë që do të transferojnë gjatë kësaj periudhë. “Zonja e Vjetër” kërkon të përforcojë mbrojtjen me lojtarë cilësorë dhe në “grepin” e Allegrit ka rënë lojtari i Manchester United.

Bëhet fjalë për Diogo Dalot, i cili pëlqehet nga tekniku i bardhezinjve, i cili ëhstë i hapur për jë rikthim në Serie A, ku kujtojmë se më parë ka mbajtur veshur fanellën e Milan.

Nëse piasta Dalot dështon, Allegri i ka gati alternativat e tij te Atalanta. Maehle dhe Hateboer janë dy lojtarët e tjerë që ndjekin lojtarin e United.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga