Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

"Interi në shitje?" Drejtori Marotta plas bombën në Itali

Shkruar nga NEWSPORT
"Interi në shitje?" Drejtori Marotta plas bombën në

Para pak javësh në Itali qarkulloi lajmi se drejtuesit e Interit kishin vendosur të shisnin klubin por menjëherë presidenti Steven Zhang mohoi zërat duke deklaruar se projekti i Suning për zikaltërit është afatgjatë. Mirëpo, ditën e djeshme, në një lajm i prestigjozes britanike “Financial Times” tregohej se klubi zikaltër është zyrtarisht në shitje.

Ai që do t’i shuante dyshimet përfundimisht do të ishte vetë drejtori i Interit, Marotta i cili konfirmon gjithçka për Gazzetta Dello Sport.

“Po është e vërtetë. Shitja e Interit është një çështje që po qarkullon edhe në mendjen time. Ju garantoj tifozëve se presidenti Zhang dhe familja e tij janë pranë Interit dhe nuk duhet të shqetësohen. Suning ka përmbushur sipas rregullave çdo detyrim financiar dhe sot jemi në rregull me pagesat.”- deklaroi administratori i zikaltërve, Giuseppe Marotta.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga