Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Inter “parakalon” Milanin për 3 vite, por Juventus ende bën “ligjin”

Shkruar nga NEWSPORT
Inter “parakalon” Milanin për 3 vite, por Juventus ende

Inter fitoi Superkupën e Italisë mbrëmjen e sotme. Triumfi u arrit vetëm në minutat shtesë në fundin e ndeshjes, ku goli i Lautaro Martinez i dha fitoren 1 me 0 zikaltërve ndaj Napoli.

Superkupa ka shumë vlerë për Interin, që tashmë numëron 8 trofe të saj. Një tjetër gëzim është që kanë lënë pas Milanin, rivalët e përjetshëm të të njëjtit qytet.

“Ligjin” gjithsesi e bën sërish Juventus. Bardhezinjtë numërojnë 9 trofe të Superkupës. Interi megjithatë ka fituar 3 Superkupat e fundit dhe tashmë është “rrezik” serioz për të barazuar “Zonjën e Vjetër”.

Lexo edhe: VIDEO/ Interi fiton Superkupën e 8-të në histori, kapiteni Lautaro udhëheq zikaltërit drejt lavdisë

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga